Patrycja Plewka

 

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem, terapeutką EMDR. Swoich klientów uczę psychologicznej elastyczności, która pozwala budować życie dookoła ruchu „w kierunku”, zamiast ruchu „z dala”. W zgodzie z tą teorią pomagam swoim klientom przechodzić „na drugą stronę strachu”, bo wierzę – a i sama doświadczyłam tego, że tam wydarza się najpiękniejsze co na nas czeka.

W swojej pracy pomagam zgłaszającym się po pomoc oswoić stres i lęk. Pracuję z osobami, które doświadczyły traumatycznych zdarzeń. Pracuję także z tymi, którzy nie wiedzą, że doświadczyły traumy, ale ich życie jest nieszczęśliwe, bo nie wiedzą że można żyć inaczej, niż warunki w jakich dorastali.

Pomagam swoim klientom odkryć ich prawdziwy potencjał, co ściśle łączy się z akceptacją tego jacy jesteśmy i przyjęciu za to odpowiedzialności. W swojej pracy kieruje się zasadą „Nie jest ważne co ci zrobiono w życiu – ważne jest co Ty z tym zrobisz”.

W 2017 roku zorganizowałam pierwsze w Polsce warsztaty dotyczące samoakceptacji i świadomości swojego ciała dla kobiet po amputacjach o nazwie: „Projekt RebeliAMPka”.

Swoje doświadczenie zdobywałam współpracując m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Konstancinie Jeziornej, Fundacją „La Strada”, w której pełniłam funkcję kierownika schroniska dla ofiar i świadków przestępstw, Fundacją Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Fundacją Legii oraz Fundacją Poland Business Run.

Dziś zarządzam sektorem sztuki prawdziwego przeżywania emocji, kreując miejsca zgodne z tym, co mi samej pozwoliło otworzyć się na doświadczanie i pełnię mocy. Moim pędzlem jest autentyczność, a obrazem życie osób, które doznają osobistego rozwoju w doświadczeniu zmienności i strat.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u Prof. Elżbiety Zdankiewicz Ścigała w Warszawie.

 

Obszary, w których możesz uzyskać pomoc:

  • Pracuję z każdym problemem z jakim zgłasza się do mnie Pacjent. Mogą to być:

– traumatyczne zdarzenia (wypadek, doświadczenie przemocy, nadużycia na tle seksualnym, stres bojowy),

– klaustrofobia, agorafobia, lęk wysokości, hemofobia, i inne zaburzenia nerwicowe objawiające się nieuzasadnionym lękiem przed przedmiotami, sytuacjami czy zjawiskami.

– smutek, stany depresyjne,

– problemy w związku (rozstanie, zdrada),

– silny stres lub lęk (problemy w pracy, w związku, zmaganie się z chorobą, niepełnosprawnością),

– trudności z poradzeniem sobie z niepełnosprawnością lub utratą sprawności, chorobą przewlekłą (nowotwory, amputacje, choroby autoimmunologiczne i in.),

– żałoba po śmierci bliskiej osoby,

– zaburzenia snu i/lub odżywiania

– nieuzasadnione dolegliwości bólowe (fibromialgia, chroniczne bóle głowy, chroniczny stan podgorączkowy)

 

Zapraszam do zapoznania się z moim „credo”:

– psycholog (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie; rok ukończenia: 2008 specjalizacja psychologia stosunków międzykulturowych)

– psychotraumatolog (Uniwersytet SWPS w Warszawie) – pracuję pod superwizją prof. Elżbiety Zdankiewicz Ścigała

– terapeutka EMDR (I,II stopień EMDR Europe) – prowadząca: Anna Rita Verardo (Włochy)

– z zakresu psychotraumatologii szkolona przez Wojskowy Instytut Medyczny (Klinika Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii; 2010 oraz Uniwersytet SWPS 2016/2017 – 1 stopień specjalizacji, 2021/2022 II stopień specjalizacji)

– absolwentka Programu Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt (IITG Kraków; 2014)

– absolwentka Letniej Szkoły Gestalt (specjalistyczne szkolenie IITG Kraków; 2016)

 

– ukończyła warsztat pracy z traumą metodą Imagery Rescripting & Reprocesing Therapy (IRRT) w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie; 2016

– absolwentka Studium Polityki Zagranicznej Akademii Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych; 2014 (zagadnienia dot. m.in.: Siły zbrojne RP w misjach poza granicami kraju, Prawa człowieka w polskiej polityce zagranicznej, Unia Europejska, Ważne problemy międzynarodowe)

– absolwentka kursu adaptacji kulturowej (SWPS Warszawa; 2007/2008)

– praktykantka w Konsulacie Generalnym RP w Kantonie, przeprowadziła badania porównawcze dotyczące jakości życia niepełnosprawnych szermierzy w Polsce (IKS AWF) i w Chinach (ośrodki sportowe w Kantonie, Hong Kongu, Szanghaju, Pekinie); 2007/2008. Badania przyczyniły się do zwrócenia uwagi społeczeństwa na problematykę niepełnosprawnych sportowców w okresie przygotowań do Olimpiady w Pekinie w sierpniu 2008r.

– badacz w projekcie Europejskiego Funduszu Społecznego „Psychospołeczne uwarunkowania aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych”; 2006-2008

– współpracowała m.in. przez 7 lat z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Konstancinie Jeziornej (interwencja kryzysowa, psycholog, terapeuta) oraz z Fundacją Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu „La Strada” (kierownik schroniska dla ofiar handlu ludźmi, psycholog, prelegentka kursów specjalistycznych z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi i pomocy ofiarom dla Szkoły Policjii w Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – dla przedstawicieli służb: prewencyjnej i kryminalnej szczebla KWP, zespołu ds. handlu ludźmi MSWiA, komórek organizacyjnych KGP, prokuratury, organizacji pozarządowych, Europolu, Interpolu i Eurojustu).

– współpracowała m.in. z Fundacją Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Fundacją Legii, Fundacją Poland Business Run, Gabinetem Self-Przyjazne Terapie w Poznaniu, Poradnią specjalistyczną „Olsztyńscy Ortopedzi”.

– Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym.

-Członek Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR

– Członek interdyscyplinarnego zespołu specjalistów International Society for Prosthetic and Orthotics (ISPO).

– laureatka konkursu mazowieckiego PFRON (2015) – tytułowana „LADY D” za szczególne dokonania w zmianę wizerunku kobiet z niepełnosprawnością

– pierwsza ambasadorka w Polsce islandzkiej marki OSSUR – producenta komponentów do protez ortopedycznych – czołowego lidera w tej branży na Świecie

– założycielka Fundacji Amp Active – inicjatorka pierwszej drużyny piłkarzy po amputacjach (amp futbol) w Warszawie (2014-2016)

 

Fundamentalnym obszarem mojej działalności w zakresie wsparcia indywidualnego, jest wsparcie w przywróceniu klientom równowagi, która zapewnia poczucie własnej skuteczności oraz wartości. Oferując wsparcie specjalistom (lekarze, protetycy, pracownicy socjalni, managerowie), instytucjom (placówki medyczne, poradnie, ośrodki pomocy społecznej), a także firmom komercyjnym, otrzymujesz gwarancję dostępu do wiedzy praktycznej niezbędnej do pracy z klientami/pacjentami. Służy ona w procesie poprawy jakości pracy, która zwiększa efektywność pracowników oraz ich satysfakcję z wykonywanej pracy.

Trzy filary działalności ANTIDOTUM CLINIC:

  • Wiedza i edukacja
  • Kompleksowa pomoc
  • Poprawa jakości życia