Joga w Antidotum to manifestacja idei jedności umysłu, ciała i duszy w procesie dochodzenia do wewnętrznej równowagi, dzięki której Twoje zewnętrzne decyzje, wybory i potrzeby mają szansę stać się spójne z Tobą.

Podczas regularnej praktyki zauważysz, co mówi do Ciebie Twoje ciało. Masz szansę podarować sobie uważność i troskę z jaką nie spotkałaś/spotkałeś się nigdy dotąd.

Jednym ze sposobów przechowywania wspomnień o bezradności jest napięcie mięśni albo uczucie rozpadania się części ciała najbardziej powiązanych z sytuacją trudną, stresową, jakie każdy z nas doświadcza w życiu… Gdy jesteś stale zła/zły, przestraszona/przestraszony, stałe napięcie mięśni prowadzi do skurczów, bólów pleców, migren i innych przewlekłych schorzeń. Odwiedzasz wielu specjalistów, przechodzisz poszerzoną diagnostykę i przepisują Tobie liczne leki, z których część przynosi czasową ulgę, ale żaden nie odnosi się do pierwotnej przyczyny problemu.
Rozpoznanie wewnętrznych blokad w ciele i uważne pracowanie nad nimi podczas praktyki definiuje rzeczywistość przyczyn zaburzeń zdrowotnych.

Istnieje tzw czynnik HRV – zmienności rytmu serca. Jest on niedawno odkrytym, fizjologicznym wskaźnikiem pozwalającym dokładnie określać, czy nasz układ nerwowy pracuje prawidłowo.
Gdy nasz układ nerwowy jest w równowadze, mamy stosunkowo wysoki stopień kontroli nad naszymi reakcjami na drobne frustracje i rozczarowania, możemy spokojnie ocenić co dzieje się z nami, gdy czujemy się urażeni albo opuszczeni. Jeśli nasz układ nerwowy jest słabo wyregulowany, łatwo wyprowadzić nas z równowagi zarówno fizycznie jak i mentalnie.

Wiemy już, co zostało potwierdzone naukowo, że zmiana sposobu oddychania może pomóc pokonać gniew, depresję i niepokój i że joga może mieć pozytywny wpływ na szeroki wachlarz problemów takich jak wysokie ciśnienie, podwyższony poziom hormonów stresu, astma i bóle krzyża czy stawów.
Istnieje także potwierdzone badanie naukowe na temat skuteczności praktykowania jogi w PTSD (stres pourazowy).

Będziemy publikować informacje dotyczące zdrowotnego wpływu ćwiczeń na zdrowie fizyczne i psychiczne, aby przybliżyć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie.

Do zobaczenia na macie!

Serdeczności 🙏😊